De winnaar van de Cobouw Award 'Best Presterende bouwonderneming van Nederland' komt tot stand door de totale performance van de vijftig grootste bouwbedrijven van Nederland met elkaar te vergelijken. Daarbij kijkt PwC - in opdracht van Cobouw - naar de 'financiële performance' en de 'financiële soliditeit' over drie jaar.
De financiële soliditeit is gemeten aan de hand van:
De financiële performance wordt bepaald door:
Op elk van de vier bovengenoemde punten is aan de bedrijven vervolgens een rapportcijfer tussen de 1 en 10 uitgereikt. Extra gewicht is toegekend aan de winstgevendheid. Daardoor kan van het totaal aantal te behalen punten 40 procent worden gekregen vanuit de financiële soliditeit en 60 procent vanuit de financiële performance.
"Bouwgroep Dijkstra Draisma onderscheidt zich op ondernemerschap en speelt slim in op de wensen van klanten."
Het is voor het eerst dat Dijkstra Draisma de Cobouw50 Award wint. Het bedrijf maakte afgelopen twee jaar wel steeds kans, maar greep telkens naast de felbegeerde betonnen bokaal. In 2018 eindigde Dijkstra Draisma als tweede, achter Coen Hagedoorn, in 2019 werd de bouwer vijfde. Coen Hagedoorn won de Cobouw50 Award in 2016 en 2018. HSB mocht de award in 2017 mee naar huis nemen. De winnaar van vorig jaar, Ten Brinke Group uit Varsseveld, legde dit jaar beslag op de vierde plek. Vijfde werd Heembouw uit Roelofarendsveen.